جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹
Friday, 18 September , 2020
الجمعة 30 محرم 1442
تقویم تاریخ :

اجرای طرح “مهتا” در نیروهای مسلح استان بوشهر

مسئول آموزش نیروهای مسلح آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به تشکیل قرارگاه مهارت آموزی در نیروهای مسلح گفت: با اجرای طرح مهتا آینده شغلی سربازان تضمین می‌کند.

فرج اله شولی ظهر امروز در نشست با مسئول آموزش فرماندهی دریابانی استان بوشهر و کارشناسان آموزش فرماندهی دریابانی شهرستان گناوه با تاکید بر تدوین طرح‌های ، مهارت آموزی در پادگان‌های نیروهای مسلح استان بوشهر اظهار داشت:نیروهای مسلح برای اداره سیستم مدیریتی خود نیاز به مهارت‌های غیر از مهارت‌های نظامی دارند که این نیز با مهارتهای فنی و حرفه ای برطرف می‌شود.

وی از تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح خبرداد و گفت:  این قرارگاه در راستای انسجام بخشیدن به  مهارت سربازان تشکیل شده است.

مسئول آموزش نیروهای مسلح آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح مهتا در نیروهای مسلح تصریح کرد: طرح مهتا (از مهارت تا اشتغال) در راستای مهارت آموزی سربازان در نیروهای مسلح استان بوشهر اجرا شده که با آموزش مهارت‌  و توسعه آن آینده شغلی سربازان تضمین کند.

شولی با بیان اینکه جامعه امروز دچار ابرچالشی بنام شغل است، اظهار داشت: اگر ما بتوانیم در این مقوله موفق باشیم این چالش ملی برطرف شده و فرصت‌سازی برای توسعه بازار جوانان است.

هدایت شغلی و توانمندسازی سربازان دریابانی گناوه در راستای نیاز بازار کسب وکار

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه  نیز گفت: ارایه آموزش‌های مهارتی در راستای فراهم سازی زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت، آن‌ها در هنگام سپری کردن دوران سربازی است که سبب توانمندسازی آن‌ها برای ورود به بازار کار می‌شود.

عباس حقیقی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای به سربازان وظیفه را گامی موثر برای ایجاد زمینه‌های کارآفرینی و کسب و کار عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری فرماندهی دریابانی گناوه ارائه می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم مهارت در حل بسیاری از مشکلات بر توجه به مهارت‌افزایی کارکنان  نیروهای مسلح تاکید کرد و افزود: آموزش‌های مهارتی سربازان را در مسیر اشتغال قرار می‌دهد.

حقیقی با تاکید بر مهارت افزایی سربازان نیروهای مسلح شهرستان گناوه، خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی با همکاری قرارگاه مهارت آموزی استان بوشهر در پادگان‌ها و پاسگاهای شهرستان گناوه به صورت گسترده اجرایی می‌شود./تسنیم

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.