دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
Monday, 25 May , 2020
الإثنين 2 شوال 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)

ایمن‌سازی جاده‌های بوشهر برای شرایط بارندگی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: برای مقابله با حوادث احتمالی در فصل بارندگی جاده‌های و گذرگاه‌های استان بوشهر بهسازی و ایمن‌سازی شده است.

سید حمیدرضا علم در آیین تکریم و معارفه مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کنگان با بیان اینکه اقدامات لازم برای ایمن‌سازی محورهای مختلف مواصلاتی استان بوشهر انجام شده است اظهار داشت: رفع نقاط حادثه‌خیز از اقدامات مهم بوده به‌گونه‌ای که ۳۰ نقطه حادثه خیز جاده‌ای شناسایی و اصلاح شده است.

وی با بیان اینکه ایمن‌سازی محورها نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل بارندگی تیم‌های راهداری در جاده‌های مواصلاتی این استان به ویژه در نقاط کوهستانی مستقر شده‌اند و  ایمن سازی نقاط پرحادثه در دستور کار دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از ایمن سازی جاده‌های استان خبرداد و بیان کرد:برای مقابله با حوادث احتمالی در فصل بارندگی جاده‌های و گذرگاه‌های استان بوشهر  بهسازی و ایمن‌سازی شده است.

علم، از تجهیز محورهای شریانی و اصلی استان بوشهر به سامانه هوشمند ثبت تخلف اشاره کرد و افزود: همه محورهای اصلی و بزرگراهی استان بوشهر به دوربین هوشمند جاده‌ای مجهز شده که اکنون ۵۱ دوربین کنترل خودرو در محورهای استان بوشهر نصب شده است.

تصریح کرد: اکنون بیش از ۵۱ دوربین هوشمند ثبت تخلفات در جاده‌های استان مورد بهره‌برداری قرار دارد که تعداد سامانه‌های کنترل جاده‌ای رو به افزایش است.

ضرورت ایمن سازی محور کوهستانی سیراف به جم

فرماندار کنگان هم با تاکید بر توجه به ایمن سازی محور کوهستانی سیراف به جم خاطر نشان کرد: ارتقای ایمنی راهها به‌خصوص محور سیراف به جم  در اولویت برنامه‌های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قرار بگیرد.

فتح اله نوروزی رسیدگی به راههای ارتباطی شهرستان به ویژه راههای روستائی وکوهستانی بسیار ضروری دانست و تاکید کرد: بازسازی محور سیراف به جم، جاده دسترسی به محله دامداران – زیرگذر پرک- پل سیراف و دوربرگردان روستای چاه مجنون در اولویت‌ها برنامه‌های راهداری قرار بگیرد.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل بارندگی و تردد زیادی از مردم شهرستان و همچنین مسافران از استان‌های همجوار در محورهای مواصلاتی شهرستان بیان کرد: رفع کم وکاستی‌های موجود در محور شیرینو به گله‌دار، زیرگذر پرک در دستور کار اداره کل قرار گیرد و بسترهای لازم برای مقابله با حوادث احتمالی در فصل بارندگی و ایمن سازی آن فراهم شود.

فرماندار کنگان ضمن معرفی محمد عطری به عنوان رئیس راهداری و حمل و نقل کنگان از خدمات قاسم مباهات قدردانی کرد.

فتح اله نوروزی با تاکید بر تحقق مطالبات مردم افزود: انتظار می‌رود  رئیس راهداری و حمل و نقل کنگان با اشراف به حوزه کاری خود پیگیر نیازها و مطالبات مردم در حوزه راهداری باشد و مجموعه فرمانداری با تعامل در کنار هم است.

وی از مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان در خواست کرد در تخصیص اعتبارات ملی،  به کنگان توجه ویژه شود که تحقق این مهم می‌تواند در توسعه راهها تأثیرگذار باشد./تسنیم

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.