سه شنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۸
Tuesday, 22 October , 2019
الثلاثاء 22 صفر 1441
تقویم تاریخ :
  • آغاز هفته بسيج
  • آغاز عملیات عملیات نصر ۸
  • ولادت رسول خاتم، پيامبر اكرم(ص) بنابر قول اهل سُنَّت (سال عام الفيل)
  • آغاز هفته‏ ي وحدت
  • الحاق ايران به پيمان استعماري بغداد موسوم به “سنتو”

توسعه گردشگری روستایی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه صنعت گردشگری باید در روستاها رونق بگیرد گفت : این پتانسیل امروز در استان بوشهر وجود دارد و باید برای روستاییان آموزش های لازم ارائه شود تا بتوانند از فضای بومی خود بهره برداری لازم در جهت جذب گردشگر را فراهم کنند .


ارغوان مهدی زاده اضافه کرد : در برخی روستاها ی هدف گردشگری بحث آموزش در زمینه طبیعت گردی و همچنین صنایع دستی آغاز شده است تا این افراد بتوانند بصورت توانمند وارد این عرصه کاری شوند .
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در ادامه گفت : روستاهای هدف گردشگری را با برنامه ریزی دقیق و شناسایی پتانسیل های منطقه ایی به سمت درآمدزایی و ایجاد مشاغل متعدد پیش خواهیم برد .
مهدی زاده در مورد برخی از بومگردی های در حال تاسیس گفت : هدف ما تغییر در ساختار بومی و طبیعت یک روستا نیست ، بلکه هدف ما حفاظت و حراست از این بوم و فرهنگ و طبیعت است و به همین جهت برای برخی روستاها پیشنهاد ایجاد کپر داده ایم که گردشگر لذت استفاده از طبیعت بکر این روستاها را دریافت کند .
مهدی زاده همچنین گفت : ۲۴ روستای هدف گردشگری استان بوشهر با توجه به آغاز آموزش و عملیاتی شدن تکمیل زیرساخت های لازم امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و همچنین ۲ منطقه عشایری نیز با طبیعت سیاه چادری در حال آموزش هستیم که آنها نیز به زودی افتتاح خواهند شد .
ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در پایان گفت : تمام روستاهای استان بوشهر برای ما یک روستای هدف گردشگری هستند و ما از تمام طرح ها و ایده های دهیاران برای رونق اقتصادی در صنعت گردشگری در این روستاها حمایت می کنیم./میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.