پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
Thursday, 24 September , 2020
الخميس 6 صفر 1442
تقویم تاریخ :
در نشست خبری با فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر مطرح شد

ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج با اشاره به شعار محوری هفته بسیج...

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج با اشاره به شعار محوری هفته بسیج «بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت است» گفت: امسال انقلاب اسلامی از لحاظ امنیتی و دفاعی شرایط خاصی را تجربه می کند. بسیج این لشکر مخلص خدا همواره تهدیدات را از انقلاب اسلامی دور نموده و انواع و اقسام تهدیدات دشمن را خنثی کرده است.

 

سردار علی رزمجو افزود: در چهلمین سال انقلاب اسلامی این انقلاب به بهترین وجه و باعزت و بااقتدار و باشکوه هر چه تمام تر از گذشته بر امواج پرتلاطم توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی موج سواری و ویژگی های انقلابی را به کانونهای عالم صادر کرده است به طوریکه امروز همه کسانی که مخالف استکبار جهانی هستند ویژگی های خود را از جان برکفان بسیجی دریافت کرده اند.

وی یادآور شد: امسال شرایط به لحاظ موقعیت انقلاب اسلامی و تهدیدهایی که بر علیه ما انجام شده متفاوت است و اکنون وارد یک جنگ اقتصادی و روانی بزرگی با دشمن شده ایم. کارنامه بسیجیان قهرمان در دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه های اقتصادی کارنامه ای درخشان است.

 

 محرومیت زدایی از روستاها

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به رویکرد بسیجیان در دفاع همه جانبه از دستاوردهای انقلاب و خدمت به مردم گفت: در استان بوشهر با سازماندهی گروههای جهادی به صورت داوطلبانه پروژه های مختلف و متعددی در مناطق محروم و صعب العبور استان در حال انجام یا به بهره برداری رسیده است. نمونه های مختلف آن در امور عشایری در موضوعاتی چون آبخیزداری و احداث آب انبارهای مختلف برای عشایر در روستاهای مناطق پشت کوه و صعب العبور شامل خانه عالم، مدرسه تا حسینیه و دیگر موارد در ۲ قرارگاه بسیج سازندگی و محرومیت زدایی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی صورت گرفته است.

سردار رزمجو یادآور شد: ۳ دهستان که محرومیت بیشتری داشته شناسایی و پروژه های پیشرفت و آبادانی در روستاهای آنها به اجرا درآمده است. سال گذشته احداث ۶۶۵ واحد مسکونی و تحویل آن به کمیته امداد انجام شده و امسال هم قرارداد ساخت هزار واحد مسکونی را در دستور کار داریم که احداث صد واحد آن آغاز شده است. استانداری  هم  ساخت ۲ هزار واحد را برعهده گرفته است.

 

ویژه برنامه های هفته بسیج

سردار رزمجو با بیان اینکه در مجموع ۵ هزار برنامه در هفته بسیج در سراسر استان اجرا خواهد شد تصریح کرد:  ۸۰۰ برنامه به صورت مشخص و مدون به همراه تاریخ زمان و مکان اجرای برنامه ها در دفترچه برنامه های هفته بسیج تدوین شده است. افتتاح نمایشگاه کتاب با بیش از ۷۵ هزار جلد کتاب، همایش فرهنگیان بسیجی، افتتاح پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، بازدید از دهکده اقتصاد مقاومتی، نشست عاشقانه های هنر با حضور هنرمندان انقلابی و رونمایی از آثار فاخر هنری، میقات صالحین، جشن بزرگ وحدت در سالروز میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، تجلیل از ورزشکاران و حماسه حضور بسیجیان در نواحی مقاومت بسیج از جمله برنامه های شاخصی است که در هفته بسیج به اجرا درخواهد آمد.

 

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.