دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
Monday, 25 May , 2020
الإثنين 2 شوال 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)

هفته کتاب دشتستان

رییس ادراه کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان با اشاره به تدوین برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در ستاد هفته کتاب گفت: امسال برای اولین بار در شهرستان دشتستان ستاد هفته کتاب به ریاست فرماندار تشکیل و برنامه های متعددی پیشنهاد شد. برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان و اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و زندان  و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دشتستان به اجرا درخواهد آمد.

مجتبی عباسی با بیان اینکه ۱۳ کتابخانه عمومی در سطح شهرستان دشتستان وجود دارد افزود: برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی به گونه ای تدوین شده که برخی از برنامه ها برای ۱۳ کتابخانه عمومی مشترک خواهد بود و ۹ کتابخانه شهری و ۴ کتابخانه روستایی از برنامه ها بهره مند خواهند شد. اعضای کتابخانه های عمومی دشتستان در مجموع ۸ هزار و ۸۰۰ عضو می باشد و این اعضا از ۲۵۶ هزار جلد کتاب واقع در کتابخانه های شهرستان دشتستان برای مطالعه و تحقیقات خود استفاده می کنند.

 

مسابقات کتابخوانی

مجتبی عباسی با اشاره به برگزاری مسابقات متعدد کتابخوانی در طول سال از مسابقه ویژه کتابخوانی در هفته کتاب یاد و تصریح کرد: جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزاری مسابقات کتابخوانی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان همراه با هدایایی در هفته کتاب تدارک دیده شده است.

وی افزود: کتاب «تن تن و سندباد» برای کودکان و نوجوانان و کتاب «فتح خون» نوشته شهید مرتضی آوینی برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است. علاقمندان می توانند با مطالعه این کتابها و تهیه پرسش نامه مسابقه از کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان تا پایان هفته کتاب در مسابقه کتابخوانی شرکت نمایند.

 

رونمایی از کتاب

رییس ادراه کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان با اشاره به وجود نویسندگان فعال در شهرستان دشتستان گفت: طی هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۳ جلد کتاب که توسط نویسندگان دشتستان تالیف شده و در تاریخ آبان ۹۶ تا آبان ۹۷ به چاپ رسیده است رونمایی خواهد شد.

 

وی عضویت رایگان در روز کتاب و کتابخوانی، برپایی نمایشگاه کتاب، نشست های کتابخوان در مدارس و کتابخانه ها، میز خدمت در مصلای نماز جمعه، کارگاه خوشنویسی، ایستگاه نذر کتاب و توزیع بسته های فرهنگی، تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر، تجلیل از نویسندگان دشتستان و رونمایی از کتابهای تالیفی آنان، اهدای کتاب به روستاهای فاقد کتابخانه و بزرگداشت نویسندگان متوفی دشتستان را از جمله ی برخی از برنامه هایی برشمرد که در هفته کتاب و کتابخوانی اعضای کتابخانه های عمومی و سایر شهروندان از آن برخوردار می شوند.

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.