سه شنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۸
Tuesday, 22 October , 2019
الثلاثاء 22 صفر 1441
تقویم تاریخ :
  • آغاز هفته بسيج
  • آغاز عملیات عملیات نصر ۸
  • ولادت رسول خاتم، پيامبر اكرم(ص) بنابر قول اهل سُنَّت (سال عام الفيل)
  • آغاز هفته‏ ي وحدت
  • الحاق ايران به پيمان استعماري بغداد موسوم به “سنتو”

کارآفرینی توسعه یابد

استاندار بوشهر گفت: صنایع پارس جنوبی مستقر در جنوب استان بوشهر باید وظیفه خود در زمینه آموزش، کارآفرینی و مهارت افزایی به نحو احسن انجام دهد.

عبدالکریم گراوند در آیین افتتاح چهارمین جشنواره اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر با بیان اینکه بزرگترین سرمایه نظام اسلامی ایران، اتحاد، انسجام و وحدت است، اظهار داشت: امام راحل و مقام معظم رهبری هم به این اتحاد و همدلی تاکید کرده‌اند ضمن اینکه قرآن کریم هم ما را به اخوت و برادری دعوت کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت اشتغال و توسعه کارآفرینی به قابلیت‌های کارآفرینی استان پرداخت و افزود:  جشنواره اشتغال و توسعه کارآفرینی  فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های اشتغالزایی استان بوشهر است.

استاندار بوشهر، یکی از چالش‌های مهم و فعلی کشور را مسئله اشتغال دانست و افزود:بزرگترین سرمایه عظیم هر جامعه‌ای نیروی انسانی است لذا باید زمینه برای اشتغال نیروهای انسانی با کیفیت در کشور فراهم کنیم، و در این مسیر مهارت آموزی علمی یک ضرورت است.

گراوند بر بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بزرگترین چالش در نظام اسلامی اشتغال و بهبود فضای کسب و کار و زندگی مردم است.

وی با بیان اینکه اگر اشتغال با راهکارهای عالمانه و دانش بنیان هدایت کنیم، سبب ایجاد نشاط و انگیزه در بین آحاد مردم می‌شود و سرمایه‌های اجتماعی کشور هم بیشتر می‌شود بر استفاده از ظرفیت عظیم نسل جوان و توسعه اشتغال در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: هنوز نتوانسته‌ایم بین دانشگاه و مراکز صنعتی اعتماد متقابل ایجاد کنیم و این یک ضعف است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به مهارت آموزی و اشتغال در حوزه صنعت استان بوشهر بیان کرد:بخش صنعت پارس جنوبی مستقر در جنوب استان بوشهر باید وظیفه خود در زمینه آموزش، کارآفرینی و مهارت افزایی به نحو احسن انجام دهد./تسنیم

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.