سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
Tuesday, 7 July , 2020
الثلاثاء 16 ذو القعدة 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)

برگزاری اولين دوره‌ آموزش کپو بافی در گناوه

مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران گناوه با هدف ایجاد کسب و کار از طریق مشاغل خانگی، اولين دوره آموزش کپو بافي را در اين شهرستان و براي اولين بار در استان بوشهر برگزار کرد.

مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران گناوه با هدف ایجاد کسب و کار از طریق مشاغل خانگی، اولين دوره آموزش کپو بافي را در اين شهرستان و براي اولين بار در استان بوشهر برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران شهرستان گناوه در خصوص اين دوره آموزشي اظهار داشت: در راستای ترویج مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک، اين مرکز اقدام به برگزاری اولین دوره از سری دوره های آموزش صنایع دستی سنتي با آموزش هنر کپو بافی به مدت ۳۰ روز با استاندارد ۷۰ ساعته کرده است.
حميده سراجي افزود: ۱۷ نفر در این دوره ها شرکت کرده اند که علاوه بر عموم مردم، بیشترین استقبال از جانب هنرمندان صنایع دستی بوده که جهت ارتقاء سطح کیفی کارهایشان در این دوره آموزشي حضور پیدا کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: کـَپو یکی از صنایع دستی زنان جنوب ایران است که با برگ درخت خرما (نخل) بافته می شود؛ کپوها زمینه ساده حصیری دارند و با کاموا به رنگهای شاد روی آن‌ها نقش‌های هندسی ایجاد می‌کنند و حصیر ها دیده نمی‌شود.
رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران گناوه هدف از برگزاری این دوره های آموزشی را ، ترویج رشته هاي صنايع دستي بومی استان بوشهر و نیز ایجاد شرایط اشتغال از طریق مشاغل خانگی براي بانوان دانست.

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.