پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹
Thursday, 2 April , 2020
الخميس 8 شعبان 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)

آخرین مطالب

مهار آتش سوزی یک فروند شناور

با حضور به موقع نیرو‌های آتش نشانی بندر دیر و شناور‌های عملیاتی، آتش سوزی شناور لندیکرافت مارال با موفقیت و بدون تلفات جانی مهار شد.

با حضور به موقع نیرو‌های آتش نشانی بندر دیر و شناور‌های عملیاتی، آتش سوزی شناور لندیکرافت مارال با موفقیت و بدون تلفات جانی مهار شد.

ساعت ۱۰:۵۷ صبح امروز( ۹ بهمن) شناور لندیکرافت مارال که در اسکله بندر دیر پهلو گرفته بود در تماس با برج کنترل ترافیک دریایی این بندر اعلام کرد شناور دچار آتش سوزی شده و در مهار آن ناتوان هستند.

بلافاصله تیم‌های عملیاتی از ساحل و دریا به موقعیت اعزام شدند و همچنین برای ایجاد امنیت بیشتر و کنترل شرایط، با حضور یگان حفاظت بندر دیر در موقعیت بلافاصله درهای ورودی به منطقه عملیاتی و اسکله‌های بندر بسته، و از تردد هرگونه خودرو و افراد جلوگیری شد، و با توجه به اینکه شناور حامل کانتینر‌های یخچالی خالی بود به سرعت کانتینر‌ها تخلیه شد.

همزمان با تخلیه کانتینرها از شناور حادثه دیده، عملیات خنک کاری نیز با مشارکت شناور‌های فتح المبین و فانوس از طریق دریا صورت گرفت.

همچنین دو دستگاه ماشین آتش نشانی نیز به منظور پشتیبانی در محل حضور یافتند.

پس از تخلیه کانتینر‌ها و ورود آتش نشانان به داخل ساختمان کشتی، کانون آتش که بر اثر اتصال برق در آشپزخانه شناور بوده شناسایی شد و عملیات خنک کاری و خاموش کردن آتش صورت گرفت.

اطفا حریق ساعت ۱۱:۴۸و پس از یک ساعت عملیات سنگین، با موفقیت به پایان رسید.

بندر دیر در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بوشهر قرار دارد.

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.