سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
Tuesday, 7 July , 2020
الثلاثاء 16 ذو القعدة 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)

جوجه ریزی از چند میلیون قطعه فراتر رفت

جوجه ریزی در استان بوشهر در سال جاری از 20میلیون قطعه فراتر خواهد رفت و تولید گوشت مرغ استان به 36هزار تن خواهد رسید.

جوجه‌ریزی در استان بوشهر از 20 میلیون قطعه فراتر رفت

 تولید گوشت مرغ در قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست. پرورش طیور در استان بوشهر به شیوه صنعتی با یک واحد آموزشی و ترویجی مربوط به اداره کل کشاورزی وقت در سال ۱۳۴۹ با ظرفیت ۵۰۰۰ قطعه در هر دوره در اطراف برازجان شروع گردید که این واحد تا ابتدای انقلاب به عنوان تنها واحد صنعتی مرغداری با دو دور جوجه ریزی و تولید بسیار ناچیز در سال قلمداد می گردید.

مرغ  گوشتی و با ظرفیت ۶/۶ میلیون قطعه در هر دوره رسیده است. به گونه ای که پیش بینی می شود جوجه ریزی در استان بوشهر در سال جاری از ۲۰ میلیون قطعه فراتر رود و تولید گوشت مرغ استان به ۳۶ هزار تن برسد.

 وجود سالن های پرورشی مناسب و مجهز به سیستم های نوین گرمایشی، سرمایشی، آبخوری و دان  خو ری و تهویه، تعداد ۴ دوره پرورشی میانگین جوجه ریزی در طول سال میانگین طول دوره ۴۴ روزه، با میانگین وزن مرغ زنده ۲٫۴کیلوگرم و با مصرف حداقلی دارو در واحدهای مرغداری استان، سرمایه گذاری ۵۰۰۰ میلیارد ریالی و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۳۰۰۰ نفر از جمله مشخصات صنعت مرغ گوشتی در استان بوشهر می باشد.

۲ واحد کارخانه جوجه کشی و ۱ مزرعه  مرغ مادر گوشتی برای اولین بار در سال آینده در استان بوشهر راه اندازی می شود که این واحدها ضمن کامل کردن زنجیره صنعت مرغ گوشتی در استان بوشهر موجب تامین بخشی از جوجه یک روزه واحدهای پرورش گوشتی موجود در استان خواهند شد

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.