یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
Sunday, 12 July , 2020
الأحد 21 ذو القعدة 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)
وکلایی مطالبه گر باشید

آزمون سخت منتخبین استان در مجلس

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پایان پذیرفت و مردم نمایندگان خویش را برگزیدند تا برای چهار سال پیش رو وکیل شان باشند برای مطالبه حقوق حقه شان . شرح وظایف نمایندگان روشن و بیانش زیره به کرمان بردن است اما نمایندگان محترم استان بوشهر رسالتی سنگین بر عهده دارند و آن گرفتن حق و حقوق مردمان این خطه تفتیده و مظلوم از صنعت نفت و گاز و انرژی است.

 

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پایان پذیرفت و مردم نمایندگان خویش را برگزیدند تا برای چهار سال پیش رو وکیل شان باشند برای مطالبه حقوق حقه شان . شرح وظایف نمایندگان روشن و بیانش زیره به کرمان بردن است اما نمایندگان محترم استان بوشهر رسالتی سنگین بر عهده دارند و آن گرفتن حق و حقوق مردمان این خطه تفتیده و مظلوم از صنعت نفت و گاز و انرژی است.

نخست خدمت نمایندگان محترم بگویم که هیچگاه مجلسی چنین یکدست نداشته ایم ( که البته تکصدایی نیز آفت های ویژه خودش را دارد ) و هیچ بهانه ای برای کوتاهی و کم کاری از شما بزرگواران پذیرفتنی نخواهد بود بنابراین، این فرصت طلایی را غنیمت شمرده و هر چهار نماینده استان یکصدا و همدل برای مطالبات کلان استان بکوشید و بر این همه ناکامی ها و نابرخورداری ها پایان دهید.

 

استان بوشهر استانی برخوردارِ نابرخوردار است!!! برخوردار از بیشترین طول ساحل های دریایی، مناطق زیبای گردشگری و باستانی، قطب کشاورزی خارج از فصل، قطب خرمای کشور، دارای عنوان پایتخت انرژی و اقتصادی، پایانه های صادرات نفت و گاز، معادن بی نظیر، دریا و شیلات و تجارت و بازرگانی دریایی، نیروگاه اتمی،تاسیسات دریایی فراساحلی و…،  اما نابرخوردار از این همه نعمت سرشار خداوندی.

آنچه تا امروز شاهدیم از این همه نعمت جز اینکه نامش برای ما و نانش برای دیگران بوده است و برای ما فرصت که نبوده هیچ، بلکه بزرگترین تهدیدها را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی، پدافند و …. دربر داشته است!

این توانمندی ها و سرمایه های سرزمینی اگر متعلق به هر استان دیگری بود آن استان گلستان می شد اما استان بوشهر ما که مجمع سرمایه ها و نعمات و دارایی های خدادادی و انسانی است در عین حال محروم باقی مانده است ! بیشترین شاخص های توسعه در این استان می تواند معنا پیدا کند اما متأسفانه بدلیل بی تدبیری رنگ محرومیت بر سیمایش جلوه گری می کند و از دیرباز چنین گفته اند که دارندگی و برازندگی اما در استان بوشهر باید گفت دارندگی و بازندگی!

بدون تعارف باید گفت که تاکنون نمایندگان تمامی ادوار مجلس و تمامی مدیران ارشد همه ادوار استان بوشهر نتوانسته اند حقوق این استان و مردمانش را از درآمد سرشارش کسب کنند و هیچ دلیلی نداشته جز اینکه یا سیاسی بازی کردند و یا دانش و تخصص شان متناسب با ظرفیت های استان نبوده است و امروز دانش و تخصص شما چهار نماینده محترم نیز متناسب با سرمایه های استان نیست و اگر مراقبت نکنید گرفتار سیاسی بازی ها نیز خواهید شد که البته برای رهایی از این شرایط راهکار وجود دارد .

هر کدام از نمایندگان محترم مجلس باید در یکی از کمیسیون های مجلس حضور یابند که با توجه به سرمایه های استانی ، کمیسیون انرژی، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون صنعت و معدن، کمیسیون کشاورزی که متناسب با ظرفیت های استان ماست می تواند جایگاه شما در مجلس باشد و شایسته است در این کمیسیون ها حضوری فعال داشته باشید که اگر بخواهیم صادقانه با هم سخن گوییم در هیچکدام از این کمیسیون ها به تنهایی موفق نخواهید بود چون دانش و تخصص همسان با مأموریت و رسالت عملکردی کمیسیون ها را لازم دارید اما می توانید برجسته ترین کارشناسان و صاحبنظران و مدیران بومی استان در این حوزه ها را در قالب تیم مشاوره ای و راهبردی خود برگزینید و از دانش و تخصص و تجربه های آنان نهایت بهره را ببرید.

شما نمایندگان محترم برآیند گفتمان انقلابی هستید پس بیایید با همدلی و همراهی و یکصدایی در روند و رویکرد نمایندگی، انقلابی از جنس توسعه ایجاد کنید و مجمع نمایندگان استان را به مجمع کارشناسان و نخبگان دانشی و مدیریتی تبدیل کنید و سرمایه های ناب انسانی استان را فارغ از نگاه سیاسی و جناحی به همکاری دعوت کنید و کارگروههای کارشناسی مختلف و متناسب با سرمایه ها و دارایی های استان ایجاد کنید تا بتوانید با هم افزایی دانشی و تجربی با نخبگان و اندیشمندان درون استانی در کمیسیون های مجلس کارآمد باشید و این همدلی و یکصدایی شماست که می تواند شاه کلید نجات استان باشد و همراه با هم برای یک استان بوشهر محروم بکوشید تا دیگر شاهد بومی درجه یک و درجه دو نباشیم و پیشنهاد می کنم از مهمترین اولویت های چهارساله وکالت شما این چنین باشد:

۱- حذف ۵۰ درصد سهم بومی که خود از اساس اشتباه هست و هنگامی که ما تلاش برای ۵۰ درصد کنیم یعنی کل آن متعلق به ما نیست بلکه بخشی از آن باید به ما برسد در حالیکه باید گفته شود فلان درصد سهم غیر بومی. همه حق و حقوق باید سهم استان باشد و بخشی از آن سهم غیر بومی شود و این عنوان اشتباه را درست کنید تا بیش از پیش به شعور مردم استان توهین نشود. وزارت نفت و سایر وزارت خانه های مهمان در استان بوشهر را مقید به ایجاد مراکز فنی و آموزشی توانمند سازی با تضمین اشتغال در حوزه های تخصصی نمایید و گرد بیکاری را از چهره استان بزدایید.

۲- توسعه صنعتی تمام مناطق استان بر پایه صنعت نفت و گاز و پالایشگاهی و نیروگاهی و تلاش برای استقرار صنعت سبز در مناطق صنعتی استان تا دیگر شاهد ابر نکبت بار آلایندگی بر سپهر این استان نباشیم که امروز تلاش کشور و اهتمام دولت نیز به ایجاد و گسترش صنایع پاک در کشور است و لازم است که از این فرصت بهبود بی نصیب نمانیم.

۳- مادامی که صنایع استان آلاینده هستند باید عوارض آلایندگی این صنایع در محل قانونی خود هزینه شود و نه منبعی برای حقوق و درآمد شهرداری ها باشد و این منبع پایدار درآمدی که به ناحق به شهرداری ها رسیده سبب رکود و سستی مدیران شهری شده و همچنین محیط زیست مظلوم واقع شده است که باید این روش نادرست را اصلاح کنید.

۴- پیگیری و اجرای مصوبات قانونی مترتب بر حوزه صنعت و همچنین پیگیری و اجرای برنامه های پنج ساله و سند چشم انداز توسعه بیست ساله .

۵- استفاده از ظرفیت های بنگاه های اقتصادی در جهت پرداختن به مسئولیت های اجتماعی آنان و بهبود سطح رفاه و تضمین معیشت مردم از محل تدابیر هوشمند صنایع در این خصوص به گونه ای که نگاه صدقه ای بنگاههای اقتصادی به جامعه پیرامونی شان برچیده شود.

۶- برگرداندن دفاتر شرکت های دولتی و بخش خصوصی به مرکز استان در کنار تاسیسات و بخش عملیاتی خود در جهت شناخت بیشتر مصائب و مشکلات مردم ساکن در بخش پیرامونی آنها.

۷- گردشگری را به طور ویژه در دستور کار قرار دهید و برای بسترسازی فعالیت در این حوزه برنامه ریزی کنید و همچنین در حوزه کشاورزی از شیوه سنتی به مدرن و کنترل و کاهش سطح زیر کشت و استقرار صنایع تبدیلی در این حوزه و کوشش برای بازاریابی محصولات کشاورزی و باغی.

۸-  برای ظرفیت دریا و اقتصاد دریاپایه و تجارت دریایی در اشتغالزایی و کارآفرینی، تسهیلگری نمایید و از این ظرفیت ممتاز غافل نشوید.

 

در پایان این سفارش برادرانه را سرلوحه کارتان قرار دهید که:

” شما وکلای همه هستید نه وکلای کسانی که به شما رأی داده اند پس برای مطالبات همگان بکوشید و برای اشتغال همگان همت کنید نه اشتغال نزدیکان و خویشان و اعضای ستادی تان!!!  چنانکه همگنان پیشین شما چنین کردند و به خطا رفتند و شما پویندگان راه خطا رفته گذشتگان تان نباشید”

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.