یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
Sunday, 12 July , 2020
الأحد 21 ذو القعدة 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)

ترویج مهارت آموزی؛کلید رفع بیکاری

در راستای سیاست مهم توسعه مهارت‌آموزی در استان بوشهر، طرح "هر جوان یک مهارت" در استان بوشهر در دست اجرا قرار دارد.

 

 

 

در راستای سیاست مهم توسعه مهارت‌آموزی در استان بوشهر، طرح “هر جوان یک مهارت” در استان بوشهر در دست اجرا قرار دارد.

امروزه از آموزش‌های مهارتی به عنوان حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه  نام برده می شود. تحقق این مهم در دانشگاه‌ها مستلزم توسعه مهارت‌آموزی و توجه ویژه به دانشجویان است.

اگر در جایی مدرک گرایی باشد دیگر جایی برای مهارت‌ آموزی نمی ماند .لذا همه مسئولین باید تلاش کنند فرهنگ مهارت‌آموزی جایگزین مدرک گرایی شود و اگر چنین شود قطعا تحولی بزرگ در زمینه اشتغال کشور و به طبع آن در استان ها ایجاد می‌شود و می توانیم امیدوار به رفع بیکاری در سال جهش توليد درکشور باشیم.

باید با همدلی و همراهی برای نشر و ترویج فرایند مهارت‌آموزی در استان بوشهر تلاش شود تا با تحقق این هدف مهم توسعه اشتغال و کارآفرینی نیز در استان بوشهر محقق شود.

خوشبختانه دولت توجه و حمایت ویژه‌ای به موضوع مهارت آموزی دارد بنابراین برای عبور از  اتکا صرف به درآمدهای نفتی باید به داشته‌هایمان و در صدر آن به منابع انسانی توجه ویژه داشته باشیم.

 

با همین نگاه و چشم انداز در اداره کل فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر برای در کنارهم قرار گرفتن ظرفیت‌ها و هدفمند کردن آموزش‌های مهارتی سند توسعه مهارت‌آموزی در استان بوشهر تدوین شده که در اولين شوراي مهارت سال جاري به تصويب خواهد رسيد.

بر این اساس تدوین سند توسعه مهارت‌آموزی استان بوشهر در منطقه  بر اساس یک بانک اطلاعاتی جامع اتفاق افتاده است. توسعه آموزش های فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی سالانه ۲۷ هزار نفر در بخش دولتی و ۲۰ هزار نفر در بخش خصوصی به فراخور موقعیت استان برای ۵ سال اینده تدوین شده است.

این سند تمام نیاز اشتغال استان را در نظر گرفته و سالانه اجرای ۱۳۰۰ دوره مهارتی در آن برنامه ریزی شده است.

نقش آفرینی مربیان مجرب آموزش فني و حرفه اي در توسعه و ترويج مهارت آموزي در جامعه تضمین قابل اتکا برای موفقیت اجرای این طرح  خواهد بود. افزون بر این حمايت همه دستگاه هاي اجرايي برای ترویج این طرح موجب تسریع در دستیابی به اهداف  فرهنگ مهارت آموزی خواهد شد.

 

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.