یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
Sunday, 12 July , 2020
الأحد 21 ذو القعدة 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)
گفت‌وگو با ((سیده خدیجه حسینی))؛ عضو شورای شهر برازجان که به پویش مردمی حمایت از محرومان در این روزهای کرونایی پیوسته است

یاریگر مردم باشیم

ویروس کرونا سرزده از راه رسید و تمام دنیا را درگیر خودش کرد. این روزها شرایط زندگی و انجام کارهای روزمره برای همه سخت شده، ولی در این میان اقشار ضعیف و گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه بسیار در مضیقه‌اند.

 

ویروس کرونا سرزده از راه رسید و تمام دنیا را درگیر خودش کرد. این روزها شرایط زندگی و انجام کارهای روزمره برای همه سخت شده، ولی در این میان اقشار ضعیف و گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه بسیار در مضیقه‌اند. در اغلب کشورهای دنیا افراد برجسته و شخصیت‌های مهم و محبوب مردم، پیشقدم شده و با حمایت‌های مالی خود،  باری هر چند کوچک از دوش مردم محروم و ضعیف برداشته‌اند. در کشور ما هم گرچه این کمک‌ها کم و بیش آشکارا یا در خفا انجام ‌شده اما انتظارها از افراد شاخص جامعه در روزهای کرونایی بیشتر بوده و نیاز جامعه به همدردی معنوی و مادی این افراد بیشتر احساس می‌شد.

تا اینکه ((سیده خدیجه حسینی))؛ عضو شورای شهر برازجان ،  در اقدامی تحسین‌برانگیز در شبکه های اجتماعی خود ، شهروندان را به پیوستن به این خیزش و کمک به خانوارهای بی بضاعت و مستضعف دعوت کرد.

((حسینی)) با تولید پیام های مجازی با محتوای معرفی نیازهای حداقلی این خانواده ها و گزارش نحوه مصرف کمک های جمع آوری شده در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه پیشقدم شده است و این فعالیت مستمر همچنان ادامه دارد. این عضو شورای شهر برازجان از همه هم استانی های خواست تا جایی که از دستشان برمی‌آید مخارج خانواده‌های مستضعف را تقبل کنند. این ایده بسیار خوبی برای کمک به مردم  در  این روزهای کرونایی است .

به این بهانه سراغ وی رفتیم تا درباره این پویش و نحوی اجرای آن و همچنین میزان استقبال مردم بیشتر برایمان بگوید.

– کمی از پویش کمک به محرومان که مورد استقبال قرار گرفت برایمان بگویید، چطور این موضوع به ذهن شما رسید و این پویش را راه انداختید؟

ابتدا باید اشاره ای داشته باشم به این موضوع که درس آموخته ی مکتب پدرم، مرحوم حاج سید باقر حسینی هستم، مرحوم پدر در دست گیری محرومان زبان زد بودند و این خصوصیت را به فرزندانشان هم منتقل کردند، از جهتی هم فعالیت های من تنها مختص به شورای شهر برازجان نمی شود، من در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر نیز مسئولیت بخش خواهران حوزه دشتستان را برعهده دارم که از قبل از ماجرای کرونا به همراه تعدادی از مسئولین و خیرین فعالیت های متعددی داشتیم اما این بار قبل از عید نوروز و بعد از اینکه شورای شهر برازجان بودجه برگزاری نکوداشت روز برازجان را به خرید الکل و اقلام بهداشتی اختصاص داد و در بین نیازمندان تقسیم شد، فعالیت ما علنی شد و با آغاز تعطیلی ها، از اقشار مختلف مردم مراجعه کنندگانی داشتیم که هم برای تامین ماسک و الکل خود و هم مایحتاج ضروری زندگی نیازمند مساعدت بودند و این درخواست ها روز به روز اضافه تر می شدند.

-کمک های جمع آوری شده فقط مواد غذایی بود؟

در گام اول با کمیاب شدن الکل، در حد توان الکل تهیه و توزیع کردیم و در گام دوم بسته های غذایی تهیه و توزیع کردیم و در گام سوم و با افزایش دمای هوا لوازم خانگی نیازمندان را با کمک مردم تهیه و اهدا کردیم و در گام آخر با شناسایی و مراجعه افرادی که منبع درآمدشان از بین رفته بود یا مشکل سرپناه داشتند، به حل این دو مورد پرداختیم و فعالیت ما همچنان ادامه دارد.

– نحوه شناسایی خانواده های بی بضاعت چطور صورت می گیرد؟

ما از قبل لیستی داشتیم که این بار تعدادی را هم از خانم سلامت که مسئول مجموعه حمایت از کودکان کار هستند گرفتیم و با کمک کمیته امداد، بهزیستی و بخش اشتغال آبشار عاطفه ها شناسایی کردیم و در حال تشکیل جمع خیرین و شناسایی بیشتر کودکان کار، معلولین و سایر نیازمندان هستیم، ولی جامع هدف ما خانم هایی است که خودشان سرپرست خانواده می باشند.

– میزان خاصی برای کمک ها مشخص است؟

گروه ما در دو بخش نقدی و غیرنقدی فعالیت داشته که حدود ۲۰۰ میلیون ریال کمک نقدی توانستیم جمع آوری و نهایتا خرید انجام دهیم، نزدیک به ۷۰ میلیون ریال مواد ضدعفونی کننده تهیه و اهدا کردیم و بقیه موارد بصورت غیر نقدی بوده که اعتبارسنجی نکردیم. (مواد غذایی – کولر – فرش – پنکه – یخچال و…)

– آیا طرح شما ادامه دارد؟

بله مانند گذشته ادامه دارد اما در این ایام که وارد ماه مبارک رمضان شده ایم، دوباره در تلاش هستیم که طرح ۴۰۰ نفره ای را با کمک خیرین انجام دهیم که در حال بررسی اولیه هستیم و لازم به ذکر است که همیشه گزارش عملکردمان را به صورت مصور در صفحه شخصیم منتشر می کنم و گاهی هم نیازمندی های خاص را اعلام می کنم که خداراشکر باعث رفع مشکلات بعضی از نیازمندان شده است.

– مردم از چه طریقی می توانند در انجام کارهای شما مشارکت کنند؟

کسانی که تمایل به همراهی ما دارند می توانند از طریق شماره کارت آبشار عاطفه ها (۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۵۷۱۵) و شماره تماس ۰۹۱۷۲۹۴۶۱۹۶ در کارهای ما سهیم باشند.

-در ایام قرنطینه و ماندن در خانه مشغول چه کاری بوده اید؟

واقعیت این است که در ایام قرنطینه حجم کاری و درخواست ها از ما بسیار زیاد شد و نتوانستیم در خانه بمانیم اما با رعایت نکات بهداشتی جلسه با مسئولین، جلسه با خیرین، تهیه و جمع آوری اهدائی ها، پخش بسته های غذایی، سر زدن به ورودی استان و ورودی های شهر برازجان، شناسایی نیازمندان جهت به کارگیری در حوزه صنایع دستی، خدمات پرستاری و… را انجام دادیم.

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.