یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
Sunday, 12 July , 2020
الأحد 21 ذو القعدة 1441
تقویم تاریخ :
  • گشایش سفارت فلسطین درمحل سابق سفارت اسرائیل(1357ش)
  • درگذشت خطیب شهیر حسن کافی (1379ش)
  • تولد فقیه ومرجع تقلید حاج محمد علی اراکی(1312ق)
  • درگذشت یحیی بن قاسم ثعلبی ملقب به ابوزکریا ادیب عرب(616ق)
  • تولد نیکلاکوپر نیک منجم وریاضیدان لهستان (1473م)
شهرداری برازجان لاستیک های رها شده در سطح شهر را جمع آوری و در چرخه بازیافت قرار داد

شهر جای فرسوده ها نیست !

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان، طرح جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده و رها شده در سطح شهر توسط شهرداری  برازجان اجرا و فرآیند تبدیل آن به مواد قابل استفاده  و مورد نیاز صنایع دیگر توسط بخش خصوصی آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان، طرح جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده و رها شده در سطح شهر توسط شهرداری  برازجان اجرا و فرآیند تبدیل آن به مواد قابل استفاده  و مورد نیاز صنایع دیگر توسط بخش خصوصی آغاز شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

((لاستیک‌ها به عنوان یکی از آلاینده‌های مهم محیط زیست در حوزه‌ی شهری شناخته می‌شوند که تاکنون در شهر ما هیچگونه برنامه‌ خاصی برای  این بازیافت این آلاینده وجود نداشت. لذا با چاره اندیشی برای رهایی از این معضل بصری فضای شهری مصصم شدیم تا با انعقاد قرارداد با بخش خصوصی  و تامین زیرساختهای لازم، شرایط استانداردی را برای استفاده بهینه از این مواد آلاینده فراهم کنیم.))این بخشی از گفته های  شهردار برازجان در حاشیه بازدید و راه اندازی خط بازیافت و تولید گرانول از لاستیک های فرسوده شهری در شهرک صنعتی برازجان است.

((محمدحسن محمدی)) همچنین گفت:قرار خدمتگزاران مردم در مدیریت شهری بر اساس تامین خواسته ها و مطالبات شهروندان بر پایه رفع دغدغه ها و معضلات بنا گذاشته ایم .بنابراین به اطلاع شهروندان عزیز برازجانی و دغدغه‌مندان محیط زیست  این مژده را می دهیم که از این پس لاستیک‌های رها شده در قعر رودخانه‌های فصلی، سطح پیاده‌رو‌ها و دیگر فضاهای شهری جمع‌آوری و پس از انتقال به کارگاه بازیافت، به مواد صنعتی مورد نیاز در تولید برخی محصولات مورد نیاز بخش زیباسازی شهری و دیگر صنایع تبدیل خواهد شد تا  افزون بر برداشتن گامی مهم در پاسداشت محیط زیست شاهد استفاده‌ مجدد از این مواد باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شهردار برازجان با اشاره به قرارداد جمع‌آوری و بازیافت لاستیکهای مستعمل سطح شهر برازجان با بخش خصوصی  و آغاز عملیات تامین و استقرار دستگاههای مورد نظر  در طرح بازیافت لاستیک در برازجان اضافه کرد: در این طرح، لاستیک‌های جمع‌آوری شده پس از انتقال به کارگاه بازیافت، طی فرایند خاصی به “گرانول” که یکی از مواد مورد استفاده در تولید کفپوشهای پارکی و شهربازی، برخی محصولات مرتبط با صنعت خودرو ودیگر کاربری ها است تبدیل خواهد شد.

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.