شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
Saturday, 26 September , 2020
السبت 8 صفر 1442
تقویم تاریخ :
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر خبر داد

اجرای ۳۱ سازه آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان دشتستان

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهردر مراسم افتتاح و بهره برداری از 9 سازه آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان دشتستان در چهارمین روز هفته دولت، اعلام کرد: در سال 1398 با اعتبار 15 میلیارد و 800 میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 31 سازه آبخیزداری و آبخوانداری در 8 حوزه آبخیز شامل حوزه های آبخیز دالکی، رودفاریاب، سیاه منصور، گلدشت، باالدست شهر برازجان، سدهای دشت پلنگ )زیرحوزه بوشکان(، دالکی )زیرحوزه خیرک شکرک( و حوزه آبخیز سد باهوش ) زیرحوزه طلحه فاریاب اجرا شده است.

 

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهردر مراسم افتتاح و بهره برداری از ۹ سازه آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان دشتستان در چهارمین روز هفته دولت، اعلام کرد: در سال ۱۳۹۸ با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۳۱ سازه آبخیزداری و آبخوانداری در ۸ حوزه آبخیز شامل حوزه های آبخیز دالکی، رودفاریاب، سیاه منصور، گلدشت، باالدست شهر برازجان، سدهای دشت پلنگ )زیرحوزه بوشکان(، دالکی )زیرحوزه خیرک شکرک( و حوزه آبخیز سد باهوش ) زیرحوزه طلحه فاریاب اجرا شده است.

دکتر علی جعفری افزود: در سال ۱۳۹۸ مجموع مساحت حوزه های آبخیزی که عملیات مختلف آبخیزداری، آبخوانداری و منابع طبیعی در آن انجام شده است، ۱۹۰ هزار و ۷۹۷ هکتار بوده است.

وی ادامه داد: حجم عملیات بنایی و خاکی این سازه ها، بیش از ۱۲۹ هزار و ۴۰۷ مترمکعب بوده و شعاع تاثیر آن نیز ۱۴ هزار و ۹۸۷ هکتار بوده است. ایشان یادآور شدند حجم استحصال سالیانه این سازه ها با فرض چهار بار آبگیری، به بیش از ۵ میلیون و ۶۱۶ هزار مترمکعب می رسد.

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.