شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
Saturday, 26 September , 2020
السبت 8 صفر 1442
تقویم تاریخ :

فراق دلسوخته اهل بیت(ع)؛زنده یاد حاج عبدالمحمد فرحبخش

نوشتن درباره زنده یاد حاج عبدالمحمد فرحبخش خیلی سخت است. امیدوارم این متن کوتاه بتواند گوشه ای از خدمات،منش و سلوک رفتاری و اخلاقی این چهره ماندگار و بزرگمرد را بیان کند که آن هم خیلی سخت است.

 

نوشتن درباره زنده یاد حاج عبدالمحمد فرحبخش خیلی سخت است. امیدوارم این متن کوتاه بتواند گوشه ای از خدمات،منش و سلوک رفتاری و اخلاقی این چهره ماندگار و بزرگمرد را بیان کند که آن هم خیلی سخت است.((حاجی فرحبخش )) که متولد کوی بهبهانی بود مثل تمام جوانان چهار محل قدیم بوشهر که عشق را با فوتبال و آن هم با یکی از تیم های  ایرانجوان یاشاهین تجربه می کنند  در مکتب فوتبال ایرانجوان زیر سایه اسطوره های آن روز قد کشید  و تا سرپرستی این باشگاه در زمان مربیگری(( زنده یاد چاهی بخش)) پیش رفت.او مردمدار ،مهربان،دوست داشتنی، عاشق اهل بیت علیهم السلام و خدمتگزار در برپایی مراسمات این خاندان پاک بود.هرجا مراسم سنتی در محل بود یکی از پایه های خدمت ،حاجی فرحبخش بود از آشپزی تا سیاهپوشی مسجد تا تهیه کتل و علم مراسم و پذیرایی در مسجد از عزاداران حسینی . همیشه بر لبش لبخند بود و نمی گذاشت کسی بفهمد چقدر خسته شده است.  میگفت ما برای حسین(ع) کار میکنیم. اگر کسی خسته بود یا گلایه میکرد لبخند حاجی و چند کلمه ایی که باهاش صحبت میکرد آرام می شد؛در سالهایی که با بعضی نامهربانی ها روبه رو شد حاجی دلسرد نشد و از عشق امام حسین علیه السلام دست نکشید و  با شور در  عزای حسین(ع) به همان نحو در هیئت عزاداران کوی بهبهانی شرکت می کرد. به شدت به حضور جوانان در عزای امام حسین اهمیت می داد به طوری که محور حضور جوانان در اجتماعات حسینی بود .این اواخر در پایان مراسم جوانان را جمع میکرد و میگفت عکس دست جمعی بگیریم.

حاجی فرحبخش که به دلیل جسمی دچار کسالت شده و با قلبی رنجور و با کمک باتری همچنان پروپا قرص در مجالس و محافل عزای امام حسین(ع) فعالانه شرکت می کرد تا این که سرانجام در آستانه فرارسیدن ماه عشاق حسین(ع)،چند روز مانده به محرم دل مالامال از عشق حاجی تاب نیاورد و روح بلندش به سوی معشوقش حسین (ع)پرکشید و اهالی محلی و دوستانش را تنها گذاشت .فقدان این مرد تمام نشدنی و انسان دوست داشتنی را به خانواده محترمشان و تمامی اهالی کوی بهبهانی  تسلیت می گویم. روحش شاد و یادش گرامی

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.