شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
Saturday, 26 September , 2020
السبت 8 صفر 1442
تقویم تاریخ :

نگین توسعه بوشهر

در سال جهش تولید ،عملیات اجرای طرح های زیربنایی در مجتمع بندری نگین که نقش اساسی و مهمی در افزایش تخلیه بارگیری کالا، رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در جنوب کشور دارد با قوت و جدیت در حال انجام است.

 

در سال جهش تولید ،عملیات اجرای طرح های زیربنایی در مجتمع بندری نگین که نقش اساسی و مهمی در افزایش تخلیه بارگیری کالا، رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در جنوب کشور دارد با قوت و جدیت در حال انجام است. این طرح‌ها وتاسیسات زیربنایی شامل ساخت معابر، شبکه آبرسانی، برق‌رسانی است که  ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

bushehrport pmo ir 1

عملیات اجرایی مجتمع بندری نگین در سال ۱۳۹۳ با حضور رئیس جمهور آغاز و اکنون بخش‌های از آن تکمیل شده است. این مجتمع در زمینی به مساحت ۴۵۰ هکتار طراحی شده که اکنون عملیات ساخت اسکله، پایانه‌ها و زیرساخت‌های بندری در ۱۹۰ هکتار آن اجرا شده است.

در حال حاضر سهم بندر بوشهر در عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور تنها۵درصد است که با تکمیل و بهره برداری از مجتمع بندری نگین این میزان با افزایش ۱۱درصدی به  ۱۶ درصد افزایش خواهد یافت. با تکمیل پروژه‌ها در این مجتمع بندری زمینه پهلوگیری کشتی‌های پهن پیکر با ظرفیت ۵۰ هزار تنی فراهم می‌شود.

تاکنون افزون بر ۴۵۰ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های بندری هزینه شده که با برنامه ریزی های صورت گرفته ،بخش خصوصی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان در طرح‌های توسعه‌ای مجتمع بندری نگین (بوشهر) سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

 

 

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.