شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
Saturday, 26 September , 2020
السبت 8 صفر 1442
تقویم تاریخ :
رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران گناوه:

تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی  آموزش فني و حرفه اي

تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی  آموزش فني و حرفه اي کلید رشد و تعالی مهارت آموزی...

تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی  آموزش فني و حرفه اي کلید رشد و تعالی مهارت آموزی

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران گناوه گفت: یکی از راه های توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در کشور رشد و توسعه بخش خصوصی است و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای می توانند در توسعه آموزش های مهارتی که نقش موثری در ایجاد اشتغال مولد و پایدار دارد حضور پررنگ تری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، حميده سراجي در نشست با موسسين و مديران آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي شهرستان گناوه ، اظهار داشت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با انجام طرح هایی از قبیل برون سپاری و واگذاری مدیریت در صدد دنبال کردن تقویت بخش خصوصی است که موفقیت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در این طرح مستلزم تعامل و همکاری دوسویه بخش خصوصی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

وي افزود: بخش دولتي آموزش فني و حرفه اي همواره نیازمند تفکر، همراهی و همفکری بخش خصوصي در مهارت آموزی می‌باشد که اگر تجربه این همکاران در کنار توان نیروهای دولتي قرار بگیرد، مسیر بهبود را برای سازمان هموار کرده و به پویا و چابک شدن کمک شایانی خواهد کرد.

سراجي حمایت از آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد را به عنوان یاوران مهارت آموزی را از اولویت های سازمان خواند و تصريح کرد: تقاضای سازمان آموزش فنی و حرفه ای از فعالان عرصه مهارت آموزی در بخش خصوصی، جهاد و عزم برای تعامل و همفکری بیشتر در زمینه توسعه مهارت ها در جهت شکوفایی اقتصادی و جهش تولید کشور عزیزمان می باشد.

وی موسسات کارآموزی آزاد را یکی از حساس ترین قسمت های آموزش فنی و حرفه ای دانست و گفت: افزایش روند همکاری ها بین بخش دولتي و موسسات کارآموزی آزاد می تواند با ارتقای صلاحیت حرفه ای و توانمندسازی شاغلین و اشتغال پایدار برای جوانان در پیشرفت اقتصادی بیش از پیش موفق باشد.

رئيس مرکز آموزش فني  حرفه اي خواهران گناوه پژوهش محوری و ارائه مقاله توسط بخش خصوصی را یکی از راه های مهم در جهت بالابردن کیفیت آموزش خواند و یادآور شد: پژوهش می تواند در ایجاد دیدگاه جدید در بخش خصوصی نقش مهمی را ایفاء کند و لازم است آموزشگاه های بخش خصوصی در این زمینه نیز حضوری پررنگ داشته باشند.

سراجي ابراز امیدواری کرد آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با تعامل ویژه مسئولان ،شهرستاني ،استانی و کشوری بتوانند گام های بلندی در توسعه و رشد و تعالی مهارت آموزی بردارند.

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.