دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
Monday, 26 October , 2020
الإثنين 9 ربيع أول 1442
تقویم تاریخ :
مدیر کل صدا و سیمای استان:

«صدا و سیمای مرکز بوشهر از آژیر قرمز تا ۴۰ سالگی دفاع مقدس »

  همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، صدا و سیمای مرکز بوشهر هم هم ۴۰ ساله شد و روایتی از فعالیت رسانه ای «از آژیر قرمز تا چهل سالگی دفاع مقدس» را رقم زد...

همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، صدا و سیمای مرکز بوشهر هم هم ۴۰ ساله شد و روایتی از فعالیت رسانه ای «از آژیر قرمز تا چهل سالگی دفاع مقدس» را رقم زد. رسانه ملی همانطور که که از عنوانش پیداست رسانه ملت و مردم است و بر اساس نیاز و میل و مصلحت مردم گام برمی‌دارد. روزهای اول جنگ تحمیلی و بمباران شهرها بوشهری ها جای خالی پخش آژیر قرمز و هشدارهای جنگی را با همه وجود درک می‌کردند. تا آن روز بوشهری ها از برنامه های تقویت شده مرکز فارس استفاده می‌کردند و با احساس نیاز خواستار راه اندازی صدا و سیما در استان بوشهر شدند و مسئولان وقت هم با راه اندازی فرستنده رادیویی مستقل برای پخش آژیر قرمز واطلاعیه های جنگی موافقت و از آنجا بود که فعالیت صدا و سیمای مرکز بوشهر با پخش آژیر وضعیت قرمز و زرد و سفید و اطلاعیه های جنگی و برنامه رادیویی «اصحاب خون» کار خود را آغاز و تا چهل سالگی خود بیش از ۱۸ میلیون دقیقه برنامه تولید و پخش کرده است.

در آغاز دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شبکه استانی بوشهر به مثابه یک پل از ۳۳ پل مراکز استانها نقش آفرینی می‌کند. آری شبکه ای از شبکه های ۳۳ گانه استانی و نقش بی بدیل آنها در هویت بخشی رسانه ای و عرصه ای برای تقویت فرهنگ ملی و پالایش و شکوفایی فرهنگ های بومی شبکه های استانی رسانه ملی جلوه ای ناب از اطلس فرهنگی و رنگین کمان قومیتی و مذهبی هستند که میتوانند سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی بیگانه باشند درخششی حماسی ازمردم که همه عضو یک پیکرند و خود را تافته جدا بافته از این تاروپود بهم پیوسته نمی‌بینند.

شبکه های استانی در عین حفظ خرده فرهنگها چتر یکدلی و یک رنگی را برسر تک‌تک افراد جامعه گسترانده و همچون دژی استوار اتحاد در برابر هجوم بیگانه را شکل داده و شناختی ملت از خویشتن خویش را از جزء به کل محقق می‌کنند.

شبکه های استانی که در همه عرصه های خطیر دوران با برکت بیش از چهل سال انقلاب اسلامی بويژه در صدور فرهنگ متعالی انقلاب اسلامی و گفتمان ارزشمند استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با تکیه بر مردم سالاری دینی و مقابله با جبهه مجهز رسانه ای نظام سلطه نقش آنها برجسته و تحسین برانگیز بوده و هست.

اکنون در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت و پیروزی و مروری بر دستاوردهای آن دوران ۱۱۰ شبکه استانی رادیویی،  تلویزیونی ورادیو نما در یک «دفاع مقدس رسانه ای» به تأیید آمار بیش از ۶۰ درصد ویژه برنامه‌های رسانه ملی را پخش می‌کنند.

در پایان با گرامیداشت تقارن چهل سالگی دفاع مقدس با چهل سالگی صداوسیمای مرکز بوشهر یاد و خاطره ۱۷۱ شهید رسانه ملی را گرامی داشته و خدمات و زحمات ۱۲۲ آزاده سرافراز، هزاروصد جانباز و ۳هزار رزمنده رسانه ملی در دوران ۸ سال دفاع مقدس را ارج مینهم.

 

 

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.