شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
Saturday, 26 September , 2020
السبت 8 صفر 1442
تقویم تاریخ :
اداره کل بنادر و دریا نوردی استان

عملیات مقابله با آلودگی در اطراف جزیره خارگ آغاز شد

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک‌سازی لکه نفتی در غرب سکوی نفتی ابوذر (واقع در اطراف جزیره خارگ- خلیج فارس) آغاز شد...

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک‌سازی لکه نفتی در غرب سکوی نفتی ابوذر (واقع در اطراف جزیره خارگ- خلیج فارس) آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد قاسمی جمعه شب در تشریح این عملیات اظهار داشت: به دنبال دریافت تصاویر ماهواره‌ایی از مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا مبنی بر رویت لکه آلودگی در غرب سکوی نفتی ابوذر بلافاصله برنامه ریزی و هماهنگی برای انجام عملیات مهار و پاکسازی آلودگی نفتی انجام شد.

وی بیان کرد: در این راستا عملیات بارگیری تجهیزات مقابله با آلودگی شامل بوم فراساحلی و اسکمیر و بیش از ٣٠ بشکه مواد امحا کننده دیسپرسنت بر روی شناور خلیج فارس انجام شد. قاسمی عنوان کرد: تجهیزات به همراه کارکنان عملیات مقابله با الودگی دریا به موقعیت گزارش شده اعزام شدند.

وی گفت: هماهنگی جهت اعزام یدک کش از بندر امام انجام شده و شناور ناجی ۸ در ساعت ۵:۳۰ از بندر خارک برای پایش الودگی به موقعیت اعزام شد.

قاسمی عنوان کرد: در ساعت ۷:۳۰ صبح ناجی ۸ لکه آلودگی را به صورت وسیع و پراکنده رویت کرد.

وی افزود: همزمان شناور صبور٢ از بندر امام خمینی برای مشارکت در عملیات مهار و پاکسازی به موقعیت اعزام شد.

قاسمی گفت: با برنامه ریزی انجام شده، عملیات بوم اندازی و استفاده از امحاکننده های شیمیایی توسط یدک کش های مجهز به بازوی پاشش مواد زایل کننده نفت در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نیز بررسی برای مشخص کردن منشا الودگی در دست انجام است.

 

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.