شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
Saturday, 26 September , 2020
السبت 8 صفر 1442
تقویم تاریخ :
مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر:

مهارت آموزي بيش از ۷۰۰۰ نفر با آموزش هاي مهارتي

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در پنج ماهه سال جاري 7350 نفر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي با شرکت در دوره هاي آموزشي مراکز 15 گانه بخش دولتي آموزش هاي فني و حرفه اي را فرا گرفته اند...

 

 

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در پنج ماهه سال جاري ۷۳۵۰ نفر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي با شرکت در دوره هاي آموزشي مراکز ۱۵ گانه بخش دولتي آموزش هاي فني و حرفه اي را فرا گرفته اند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي با بيان اينکه آموزش هاي مهارتي در سال جاري با توجه به شيوع  بيماري کرونا در هر کارگاه آموزشي بصورت تک شيفت و با حضور حداکثر ۸ نفر بسته به محيط کارگاه هاي فني  برگزار مي شود، اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاکنون ۹۶۱ دوره آموزشي با تنوع ۳۵۷ حرفه آموزشي در حوزه هاي خدمات،صنعت وکشاورزي در سطح استان بوشهر برگزار شده است.

وي با اشاره به اينکه بيشترين حجم فعاليت آموزشي در مراکز ثابت،پادگان هاي نظامي و کارگاه هاي مهارت آموزي در محيط واقعي کار بوده است،افزود: ۲۴۴ دوره در مراکز ثابت،۲۱۱دوره در کارگاه هاي آموزشي يگان هاي نظامي،۱۶۸ دوره در کارگاه هاي مهارت آموزي محيط کار واقعي بوده و مابقي در کارگاه هاي سيار شهري،زندان،کارگاه صنايع و اصناف،صنايع ضمن کار،آسيب هاي اجتماعي،روستا و عشاير و سکونتگاه هاي غير رسمي برگزار شده است.

دراهکي به اجراي طرح هاي آموزشي در سطح استان اشاره کرد و گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي بر اساس نياز منطقه اي ساخت اولين مرکز آموزشي صنايع دريايي در شهرستان دير آغاز شده که در سال آينده با ظرفيت آموزش متقاضيان سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

وي راه اندازي دومين مرکز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي کشور در شهرستان کنگان  را از ديگر طرح هاي آموزشي مجموعه فني و حرفه اي استان بوشهر دانست و اضافه کرد: در راستاي اجراي مصوبات سفر رياست سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به استان بوشهر دومين مرکز تربيت مربي  پژوهش هاي فني و حرفه اي با اجراي چند دوره مهارتي در حوزه صنايع نفت و گاز براي مربيان سراسر کشور در کنگان راه اندازي شده است و ظرفيت آموزش سالانه ۱۰۰۰ مربي آموزشي را دارد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر به راه اندازي اولين مرکز مهارت آموزي گاز کشور در شهرستان عسلويه اشاره کرد و تاکيد کرد:با توجه به وجود صنايع عظيم نفت و گاز در استان بوشهر و نياز شاغلين در اين حوزه به آموز شهاي مهارتي و ارتقاء توان فني اين مرکز با همکاري منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس و صنايع مستقر در شهرستان عسلويه راه اندازي خواهد شد.

دراهکي  از راه اندازي اولين مرکز آموزش هتلداري و گردشگري جنوب کشور در شهر بوشهر خبر داد و گفت: اين مرکز با همکاري بخش خصوصي تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

وي در ادامه به اجراي موفق تفاهم نامه همکاري با مجتمع گاز پارس جنوبي هم اشاره کرد و افزود: در راستاي اجرايي شدن اين تفاهم نامه در فاز نخست بيش از ۱۵۰۰ نفر از شاغلين صنايع زير مجموعه مجتمع گاز پارس جنوبي مورد سنجش صلاحيت حرفه اي قرار گرفته و در فاز دوم در مهر ماه امسال بيش  از ۷۰۰ نفر ديگر از شاغلين حوزه خدمات اين شرکت ها مورد سنجش صلاحيت حرفه اي قرار خواهند گرفت و در صورت موفقيت در آزمون هاي مهارتي گواهي صلاحيت حرفه اي دريافت خواهد کرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر به تفاهم نامه آموزشي با منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس هم اشاره کرد و تاکيد کرد: يکي از موفق ترين برنامه هاي آموزشي که آموزش همراه با اشتغال بوده اين تفاهم نامه همکاري است که بيش از ۶۰ درصد مهارت آموختگان اين حوزه با رهگيري و رصد اشتغال در حرفه مهارتي مورد تقاضا در صنعت نفت و گاز جنوب استان مشغول به کار شده اند.

برچسپ های نوشته
به اشتراک گذاری خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.